محصولات و راهکارها

مقدمه

با گسترش فناوری اطلاعات و درهم آمیخته شدن تکنولوژی های رایانه ای و مخابراتی و لزوم یکپارچه سازی ارتباطات در سازمان ها، این شرکت از سال 1382 اقدام به پدید آوردن مراکز تلفن ترکیبی نسل جدید نمود که تحت نام تجاری «فونیکس» و «آوا» عرضه می گردد. این مرکز تلفن بر اساس جدیدترین فناوری مخابراتی جهان (NGN – Next Generation Networking) تولید شده و اولین و تنها مرکز از نوع خود می باشد که به طور کامل در ایران طراحی و ساخته شده است.

برخی از مزیت های اصلی مرکز تلفن آوا عبارتند از: یکپارچه سازی ارتباطات برای سازمان هایی که دفاترشان پراکندگی جغرافیایی دارد، قابلیت های مرکز تماس (Call Center) و نیز پاسخ گویی اتوماتیک به تماس گیرندگان، قابلیت دریافت خطوط E1 مخابراتی برای سازمان ها، گزارش گیری مدیریتی و اشراف کامل در سطوح کارشناسی و مدیریتی به کارکرد مخابراتی سازمان، فکس مجازی، صندوق صوتی، دسترسی مستقیم از بیرون و ده ها امکان و قابلیت دیگر که کارآیی و کیفیت ارتباطات سازمانی را افزایش داده و تجربه نوینی از سهولت و تسریع ارتباطات را برای سازمان و برای مشتریان و مراجعین سازمان به ارمغان می آورد.

صنایع ارتباطی آوا در حال حاضر این مراکز تلفن را در دو رده Office و Enterprise از ظرفیت های پایین (چند ده شماره) تا ظرفیت های بالا (چند هزار شماره) تولید می نماید. شایان ذکر است که این محصول صنایع ارتباطی آوا، به عنوان یک اختراع ملی به ثبت رسیده و تنها دارنده مجوز «شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور» و «سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات کشور» می باشد.

نصب و استفاده مراکز تلفن صنایع ارتباطی آوا از سال 82 تا کنون در سازمان ها و مؤسسات معتبر ایران مهر تأییدی بر کیفیت و کارکرد مطمئن این سیستم می باشد.


خلاصه مدیریتی: کاربردها و مزایای مرکز تلفن نسل جدید آوا


خلاصه ای از مزایا و آثار مثبت استفاده از مرکز تلفن آوا در این بخش ذکر می گردد. هر کدام از موارد زیر، نتیجه یک یا تعدادی از امکانات برتر مرکز تلفن آوا می باشد که در صورت تمایل، می توانید جزئیات هر یک را با مراجعه به شماره های مربوطه در بخش «برخی از قابلیت ها و امکانات ویژه مرکز تلفن آوا» ملاحظه فرمایید.


ایجاد صرفه جویی های مستقیم در سازمان

 •  کاهش هزینه مکالمات با استفاده از بستر شبکه IP سازمان
 •  کاهش هزینه های خرید دستگاه فاکس (عدم نیاز به خرید دستگاه های فاکس متعدد)
 •  حذف هزینه های جاری فاکس شامل کاغذ، جوهر، برق، هزینه های تعمیر و نگهداری
 •  حذف هزینه خرید و نگهداری مراکز تلفن متعدد برای معاونت ها و بخش های مستقل در سازمان، ضمن حفظ استقلال آنها
 •  کاهش حجم مکالمات غیرکاری و غیرضروری با بهره گیری از نظارت مؤثر بر کارکرد مخابراتی سازمان
 •  کاهش یا حذف هزینه کابل کشی مخابراتی و نگهداری آن، به ویژه در ساختمان های جدید
 •  کاهش هزینه خرید و نصب خطوط تلفن شهری برای سازمان، با استفاده از خطوط E1 PRI
 •  حذف هزینه خرید تجهیزات جانبی مجزا، از قبیل سیستم های تلفن گویا، صندوق صوتی، آرشیو مکالمات، سیستم های اپراتوری و مرکز تماسایجاد صرفه جویی های غیر مستقیم (زمان و نیروی انسانی)

 •  کاهش اتلاف وقت مدیران سازمان، به دلیل امکان جایگزینی برخی جلسات حضوری با جلسات ویدئویی و یا کنفرانس صوتی
 •  کاهش اتلاف وقت اپراتورها (در نتیجه کاهش تعداد اپراتور لازم) برای پاسخ گویی به تماس ها
 •  کاهش اتلاف وقت کارکنان سازمان برای شماره گیری بیرون، ضمن حفظ کنترل لازم

شایان ذکر است که در نمونه های بررسی شده پس از مدت کمتر از دو سال هزینه انجام شده برای خرید مرکز تلفن آوا، از محل صرفه جویی های بالا جبران شده است.


تکریم ارباب رجوع (تماس گیرندگان)

 •  کاهش زمان انتظار تماس گیرندگان
 •  افزایش درصد تماس های موفق (تماسی که عملاً منجر به مکالمه تماس گیرنده با شخص مورد نظرش می شود) که غالباً منجر به کاهش مراجعه حضوری تماس گیرندگان به سازمان و کاهش رفت و آمد شهری می گردد.
 •  امکان کنترل کیفیت پاسخ گویی به تماس گیرندگان توسط مدیریت، این مورد منجر به امکان پیگیری شکایات تماس گیرندگان و نیز امکان ارتقاء سطح آموزش اپراتورها در صورت لزوم می گردد.
 •  پاسخ گویی 24 ساعته بدون نیاز به اپراتور، در مواردی که اطلاعات ثابتی باید به تماس گیرنده داده شود.
 •  کاهش اتلاف وقت تماس گیرندگان با سیستم پاسخ گویی غیرهم زمانافزایش امنیت ارتباطات سازمان

 •  امکان گزارش گیری سریع و دقیق از کلیه ابعاد کارکرد مخابراتی سازمان
 •  کاهش امکان شنود ناخواسته مکالمات (در حد صفر) با استفاده از رمزبندی داخلی سیستم
 •  امکان آرشیو و بازیابی مکالمات مورد نظر، توسط مدیریت یا مقام مسئول، این قابلیت معمولاً در مراکز تماس (Call Center) یا روابط عمومی سازمان ها بسیار پرکاربرد است. این امکان در حالت عادی در هیچ یک از مراکز تلفن ساخته شده وجود ندارد و فقط در صورت درخواست رسمی و مکتوب خریدار و پس از تکمیل فرم مربوطه، برابر با قوانین و مقررات کشور در مرکز تلفن تعبیه می­ گردد.
 • شفافیت کامل در پیاده سازی قابلیت آرشیو و بازیابی مکالمات (قابلیت فوق)، به گونه ای که صرفاً با مشاهده کردن ظاهر بیرونی دستگاه و بدون نیاز به داشتن تخصص فنی ویژه ای، می توان به راحتی تشخیص داد که قابلیت فوق در یک مرکز تلفن وجود دارد یا خیر.
 • امکان پیاده سازی قابلیت های سفارشی
 •  ایرانی بودن شرکت سازنده این سیستم بدین معنی است که مهندسین پدید آورنده این سیستم و تیم تحقیق و توسعه آن به سهولت در دسترس مشتریان می باشند. به همین دلیل امکان پیاده سازی هر گونه قابلیت یا امکان جدید (tailor-made solution) در سیستم برای یک سازمان امکان پذیر می باشد.


بهره گیری از مدرن ترین فناوری ارتباطی

همان طور که قبلاً توضیح داده شد، مراکز آوا بر اساس جدیدترین فناوری ارتباطی جهان (فناوری نسل جدید یا NGN) طراحی شده اند. هر چند بخشی از نتایج مفید بهره گیری از این امکانات مدرن در مطالب قبلی بیان شده، اما علاوه بر آنها، افزایش کیفیت و تنوع خدمات مخابراتی که در دسترس سازمان قرار می گیرد به خودی خود ارزشمند بوده و سبب افزایش سطح و اعتبار سازمان می گردد.


 استفاده از توان فنی داخلی

طبیعتاً استفاده کردن از دستگاه پیشرفته ای که به دست نیروهای متخصص و نخبه کشورمان طراحی و ساخته شده است، برای هر سازمان اعم از خصوصی و دولتی، جذاب و رضایت بخش می باشد چرا که در راستای غرور ملی و حمایت از صنایع پیشرفته داخلی می باشد.  علاوه بر این، ضرورت های اجتناب ناپذیر در برخی از ارگان ها از قبیل نیازهای امنیتی و یا الزامات آیین نامه ای جهت استفاده از توان داخلی، می تواند مراکز تلفن آوا را به گزینه ای برتر تبدیل نماید.

 

برخی از قابلیت ها و امکانات ویژه مرکز تلفن آوا


امکان استفاده ترکيبی از تکنولوژی های مختلف (آنالوگ- ديجيتال - IP)

مرکز تلفن ترکيبی آوا، يک سيستم مبتنی بر شبکه IP می باشد. فونیکس علاوه بر پشتيبانی از خطوط تلفن معمولی (آنالوگ) اعم از شهری و داخلی، امکان اتصال خطوط دیجیتال و نیز داخلی های IP را از طریق بستر شبکه IP فراهم می نماید، به گونه ای که کلیه تکنولوژی های مذکور به صورت یکپارچه و در کنار همدیگر در سیستم قابل استفاده می باشند. شبکه IP مورد استفاده ممکن است یک شبکه محلی، یک شبکه گسترده خصوصی (سازمانی)، شبکه اینترانت ملی یا شبکه جهانی اینترنت باشد. این مرکز تلفن با کلیه گوشی های تلفن معمولی و گوشی های IP استاندارد سازگار می باشد. بدیهی است امکان استفاده از دستگاه کامپیوتر همراه با نرم افزار های IP Phone نیز وجود دارد. به دلیل استفاده از بستر شبکه IP، نیاز به کابل کشی جداگانه برای تلفن ها در سازمان وجود ندارد، که این زمان اجرای سیستم را به ویژه در سازمان های بزرگ به شدت کاهش می دهد و از پیچیدگی نگهداری تأسیسات نیز می کاهد.


امکان استفاده از خطوط 
E1 PRI

مرکز تلفن آوا علاوه بر اینکه امکان دریافت خطوط تلفنی معمولی (POTS) را به عنوان خط شهری دارد، امکان دریافت خطوط دیجیتال E1 PRI را نیز دارا می باشد. مزایای استفاده از خطوط  E1 PRI به شرح زیر می باشد:

 • امکان تعریف 1000 شماره تلفن مستقیم مورد نیاز سازمان بر روی یک خط E1 بدون پرداخت هزینه اضافی که امکان ارتباط سریع و مستقیم تماس گیرندگان را از بیرون با کارکنان سازمان فراهم می کند.
 •  کیفیت صدای بالاتر از خطوط آنالوگ معمولی (ماهیت خطوط E1 دیجیتال می باشد.)
 •  عدم نیاز به کابل کشی اضافه برای توسعه آینده (کلیه امکانات خط E1 بر روی یک زوج سیم ارائه می شود.)
 •  کاهش هزینه نگهداری
 •  امنیت بالای استفاده از خطوط دیجیتال (عدم امکان شنود به وسیله انشعاب کابلی روی خطوط E1)مکالمه تصويری

این مرکز امکان برقراری مکالمه ویدئویی را میان داخلی های IP فراهم می کند. فونیکس با پشتيبانی از پروتکل H.264 مکالمه تصويری را با بالاترین کيفيت امكان پذير می كند. برای برقراری ارتباط ویدئویی می توان از گوشی های IP دارای قابلیت ارتباط ویدئو و یا کامپیوتر همراه با webcam استفاده نمود.


پست صوتی (
Voice Mail)

در آوا هر داخلی دارای پست صوتی اختصاصی می باشد. دستگاه می تواند برای تمام داخلی ها به عنوان یک دستگاه پیام گیر مستقل و قابل مدیریت عمل نماید. کاربر می تواند از هر محل دلخواه از طريق ايميل، ارتباط وب یا تماس تلفنی از بیرون و با در اختيار داشتن رمز و مجوز مربوطه نسبت به شنیدن پیغام های گذاشته شده و مدیریت صندوق صوتی خود اقدام نماید.


گزارش گیری کارکرد مخابراتی و جزئيات تماس (
CDR – Call Detail Records)

مدیران سیستم دارای مجوز و رمز مربوطه، می توانند از طریق وب و از هر نقطه ای که قرار دارند عملکرد مخابراتی سازمان را مشاهده نمایند. امکان گزارش گیری بر اساس بازده زمانی معین، با تعیین شماره مبدأ یا مقصد تماس به طور کامل یا بخشی، مدت مکالمه، نتیجه تماس (موفق، اشغال، عدم پاسخگویی)، خط شهری مورد استفاده و .... وجود دارد و به عبارت دیگر می توان هر نوع گزارش قابل تصور را در خصوص کارکرد مخابراتی سیستم به سرعت مشاهده نمود. همچنین قابلیت مشاهده جمع بندی آماری از گزارشات وجود دارد.


تلفن گويای تعاملی (
IVR – Interactive Voice Response)

در مرکز تلفن آوا هر خط داخلی و يا خط شهری می تواند به عنوان یک تلفن گويای مستقل عمل نماید. به عبارت دیگر دستگاه به عنوان یک سیستم تلفن گویای مستقل و قابل مدیریت بر روی هر یک از پورت ها عمل می نماید.


کنفرانس نامحدود

در مرکز تلفن آوا امکان كنفرانس صوتی بين تعداد نامحدودی از افراد (روی خطوط داخلی و یا شهری) وجود دارد. با تعریف یک داخلی موقت مجازی به عنوان اتاق گفتگو و با تعیین شرکت کنندگان مجاز، می توان جلسات صوتی با تعداد نا محدود شرکت کننده برگزار نمود. به منظور جلوگیری از تزاحم صدا در هنگامی که تعداد افراد زیاد است، می توان میکروفون را فقط برای تعدادی از شرکت کنندکان باز گذاشت و سایرین فقط به عنوان شنونده در کنفرانس حضور داشته باشند.


فاکس مجازی (
Virtual Fax)

هر کاربر می تواند برای خود يک شماره فاکس اختصاصی داشته باشد. مرکز تلفن آوا می تواند برای هر داخلی به عنوان یک دستگاه فاکس مستقل عمل نماید. اين امکان به طور خودکار فاکس دریافتی را درون مرکز تلفن با فرمت رایج PDF ذخيره می کند و کاربر می تواند از طریق اتصال وب آن را مشاهده و در صورت تمایل چاپ نمايد. مزیت جانبی این قابلیت، ثبت و آرشیو خودکار فاکس های دریافتی (زمان دریافت، یک نسخه از فکس، و شماره تلفن ارسال کننده) می باشد. مزیت دیگر آن، محرمانه باقی ماندن فاکس های هر داخلی می باشد. چرا که معمولاً در محیط های کاری، دستگاه فکس در محل عمومی قرار دارد و فاکس های دریافتی توسط افراد مختلف رؤیت می شوند اما با استفاده از فاکس مجازی فقط کاربر مربوطه با داشتن رمز خود می تواند آن را مشاهده نماید.


انتقال تماس به خط شهری

به دلیل طراحی یکپارچه سیستم، می توان مکالمات را از هر پورت به پورت دیگر متصل کرد. برای نمونه، چنان چه یک تماس گیرنده از بیرون با اپراتور تماس بگیرد و بخواهد با شخصی در سازمان صحبت کند، اپراتور می تواند حتی اگر شخص مورد نظر در ساختمان نباشد تماس را به شماره موبایل یا منزل وی متصل نماید، بدون این که از نظر تماس گیرنده بیرونی تفاوتی در فرآیند برقراری اتصال احساس شود.


توزیع خودکار تماس (
ACD – Automatic Call Distribution)

افراد می توانند از بيرون با تلفن های داخلی مجموعه مستقيماً تماس برقرار کنند. اين امكان از طريق تعريف نوع خاصی تلفن گويا با نام ACD امكان پذير می باشد. چنان چه فرد تماس گیرنده شماره داخلی شخص مورد نظر خود را بداند آن را وارد می کند و نیازی به انتظار برای مکالمه با اپراتور نخواهد داشت.


رمز بندی ارتباطات

برای ارتباطات بین مرکزی (یک دستگاه مرکز تلفن آوا با دستگاه دیگر) در سیستم، این امکان وجود دارد که انتقال مکالمات بر روی بستر شبکه IP به صورت رمزبندی شده (Encrypted) صورت بگیرد. این موضوع ضریب امنیت را از لحاظ جلوگیری از شنود غیرمجاز به شدت افزایش می دهد. لازم به تأکید است که به لحاظ علمی، غیرقابل نفوذ بودن هیچ مکانیسم امنیتی را در سیستم های الکترونیکی نمی توان به طور صد درصد تضمین نمود، اما باید دانست که در مقایسه با سایر گزینه ها و سیستم های فعلی موجود در سازمان ها (یعنی سیستم های ارتباطی آنالوگ، دیجیتال و IP بدون رمزبندی) این مکانیسم هزاران بار مطمئن تر می باشد و احتمال نفوذ به آن نزدیک به صفر است.


صف تماس (
Call Queues)

برای مدیریت تماس ها، به ویژه در مراکز تماس (Call Center) یا روابط عمومی سازمان ها، امکان قرار دادن تماس های رسيده از خطوط شهری در يک صف مجازی می باشد. به محض آزاد شدن خط اپراتور تماس های موجود در صف به وی منتقل می شود. برای تقسیم بار بر روی اپراتورها به روش دلخواه و ... تنظیمات گوناگونی در سیستم پیش بینی شده است.


واکنش مبتنی بر شماره تماس گیرنده (
Caller-based action)

این امکان وجود دارد که واکنش سیستم (این که چه پیامی پخش می گردد یا چه «واکنشی» اجرا می شود) در هنگام دریافت یک تماس از بیرون، بر حسب شماره Caller ID شخص تماس گیرنده متفاوت باشد. برای نمونه، چنان چه از یک شماره تلفن خاص تماسی گرفته شد، به جای پیام خوش آمد گویی همیشگی، سیستم پیام متفاوتی را پخش کند یا وی را بدون پخش پیام اولیه، مستقیماً به یک داخلی متصل نماید.


مرکز تلفن مجازی (
Virtual PBX)

با استفاده از مرکز تلفن آوا اين امکان فراهم می گردد که در صورت تمایل مدیریت، تعدادی از واحدهای سازمان را به عنوان واحدهای مستقل در نظر گرفت و برای هر کدام از آنها يک مرکز تلفن مجازی ايجاد کرد. هر مرکز مجازی می تواند خطوط شهری مختص به خود را برای دریافت و ارسال تماس داشته باشد و علاوه بر بهره گیری از امکانات عمومی سازمان (خطوط مشترک)، تنظیمات و تعاریف مخابراتی خاص خود را داشته باشد. این قابلیت هرگونه نیاز به خریداری مراکز تلفن متعدد را در سازمان های بزرگ از بین می برد و علاوه بر صرفه جویی در هزینه خرید، هزینه های نگهداری مجموعه مخابرات سازمان را به شدت کاهش می دهد چرا که به لحاظ فیزیکی کلیه خطوط و تجهیزات در مرکز اصلی تجمیع می شوند.


آرشیو و بازیابی مکالمات

با استفاده از اين سيستم می توان مکالمات مورد نظر را ضبط و آرشیو نمود. این قابلیت در مراکز تماس (Call Center) و روابط عمومی سازمان ها کاربرد فراوان دارد. این امکان به صورت پیش فرض در هیچ یک از دستگاه های ساخته شده وجود ندارد و فقط با درخواست رسمی و مکتوب خریدار و پس از پر کردن فرم مربوطه با رعایت قوانین و مقررات کشور در دستگاه قرار داده می شود. علاوه بر این، به منظور شفافیت کامل و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، این قابلیت از پایه به گونه ای طراحی شده که استفاده از آن فقط در صورتی ممکن می باشد که دیسک USB بیرونی (External USB Storage) به پورت USB دستگاه متصل باشد. به دلیل عدم وجود storage پرظرفیت در داخل دستگاه، هر گونه ضبط محتوای مکالمات صوتی بدون وجود دیسک خارجی مطلقاً غیرممکن است. این نکته باعث می شود که صرفاً با مشاهده ظاهر بیرونی دستگاه بتوان به سادگی وجود چنین امکانی را در دستگاه تشخیص داد: کافی است ملاحظه شود که آیا چیزی به پورت USB دستگاه متصل است یا خیر.


توزیع مناسب خطوط شهری بین داخلی ها با تعیین سطح دسترسی

در مرکز تلفن آوا این امکان وجود دارد که خطوط شهری دسته بندی شده و دسترسی هر داخلی به هر دسته از خطوط شهری به طور جداگانه تعریف شود. ضمناً این امکان هست که دسترسی هر داخلی برای شماره گیری بیرون، تا جزئی ترین حالت تعیین شود. برای نمونه می توان شماره گیری صفر را برای یک داخلی بست اما یک یا دو شماره موبایل خاص، یا یک کد شهری خاص را برای وی آزاد گذاشت. همچنین این امکان وجود دارد که باز کردن دسترسی شماره گیری صفر و دو صفر با وارد کردن پین کد یا رمز مخصوص هر شخص صورت بگیرد.


شماره گیری خودکار

این امکان وجود دارد که کاربر شماره مورد نظر خود را به مرکز دهد تا دستگاه به طور خودکار شماره گیری را تا زمان برقراری موفقیت آمیز تماس تکرار کند.


پاسخ گویی غیر همزمان (
Q & A)

با استفاده از این امکان که «پرسش و پاسخ» نیز نامیده می شود، کارشناس یا مسئولین یک سازمان می توانند سؤالات و درخواست های ارباب رجوع را در زمانی که برایشان مناسب است شنیده و پاسخ دهند. نحوه ی عملکرد بدین شکل است که روی ﺻﻨﺪوق ﺻﻮتی ﻣﺴﺌﻮل ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ می ﮔﺬارد و ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻳﻚ ﺷﻤﺎره ﭘﻴﮕﻴﺮی را ﺑﻪ وی اﻋﻼم می ﻛﻨﺪ. ﺳﭙﺲ ﻣﺴﺌﻮل ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ ﭘﺲ ازﺷﻨﻴﺪن ﭘﻴﺎم، ﭘﺎﺳﺦ آﻧﺮا در ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺛﺒﺖ می ﻛﻨﺪ (ﺑﻪ ﻋﺒﺎرت دﻳﮕﺮ ﺑﺮای ﺗﻤﺎس ﮔﻴﺮﻧﺪه ﭘﻴﻐﺎم می ﮔﺬارد). ﺗﻤﺎس ﮔﻴﺮﻧﺪه در ﺗﻤﺎس ﺑﻌﺪی ﺧﻮد ﺑﺎ وارد ﻛﺮدن ﻛﺪ ﭘﻴﮕﻴﺮی می ﺗﻮاﻧﺪ ﭘﺎﺳﺦ ﺧﻮد را ﺑﺸﻨﻮد.


ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﭘﻴﺎﻣﻚ (SMS Server
)

اﺳﺘﻔﺎده از اﻳﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ، ﭘﻴﺎﻣﻚ سرویس های ﻣﺘﻨﻮعی را ﺑﻪ ﻛﺎرﺑﺮان اراﺋﻪ می دﻫﺪ، برخی از اﻳﻦ سرویس ها ﻋﺒﺎرﺗﻨﺪ از:

 • تبادل پیامک بین خط موبایل و داخلی های سیستم
 • ارسال پیامک از طریق اینترفیس وب دستگاه
 • ارسال پیامک گروهی
 • ارسال پیامک اتوماتیک بر اساس یک Event
 • دریافت پیامک و ثبت در صندوق پیامک کاربران
 • دریافت پیامک و انجام یک Action

 


ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ اﻣﻜﺎن ﻧﻮﺷﺘﻦ ﻧﺮم اﻓﺰارﻫﺎی ﺗﺒﺪیلی ﺟﻬﺖ اﺗﺼﺎل ﺑﻪ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪﻫﺎی راﻳﺎﻧﻪ ای ﺳﺎزﻣﺎن ﺟﻬﺖ اﻋﻼم ﻣﻮﺟﻮدی ﺣﺴﺎب اﻋﻼم ﻧﺘﻴﺠﻪ ﭘﺮوﻧﺪه ﻧﻈﺮ سنجی و غیره وﺟﻮد دارد.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به صنایع ارتباطی آوا می باشد
www.ava.ir
© AVA Communication Industries Co.